Bajka o dinozaurach? Dlaczego nie!

Marzeniem twojego dziecka jest bajka o dinozaurach, a ty wolisz tradycyjne opowiadania, mocno zakorzenione w zachodniej kulturze, których bohaterami są znane wszystkim zwierzęta – kruki, lisy, wilki, myszy i koty?

Daj się przekonać. Dinozaury, tak uwielbiane przez dzieci, choć to na wskroś nowocześni i dawniej nieobecni w bajkowych narracjach bohaterowie, także mogą pomóc ci przekazać dziecku cenną wiedzę o świecie i relacjach między ludźmi.

Bajka o kotach i myszach, a może bajka o dinozaurach i malutkich ssakach?

Czy bajka o dinozaurach może być równie pouczająca jak tradycyjne, od tak dawna obecne w kulturze europejskiej umoralniające opowieści, jak Kruk i lis czy mysz i kot Jeana de La Fontaine’a czy Szczur i kot albo Jagnię i wilcy Ignacego Krasickiego? Bez obawy! Dinozaury, tak samo jak i inne zwierzęta mogą pomóc ci w wychowaniu twojej pociechy. Już sama historia o wyginięciu dinozaurów wskutek inwazji malutkich, ale za to bardzo sprytnych ssaków, ubrana w bajkowe szaty może dać maluchom sporą dawkę wiedzy o świecie! https://www.cosycott.pl/rozki-muslinowe-dla-niemowlat

Bajka o dinozaurach z morałem Niechże za przykład ciekawej bajki o dinozaurach posłuży historyjka przygotowana na konkurs „Książki naszych marzeń” przez uczniów Szkoły Podstawowej w Żabim Rogu. Mały dinozaur stoi przy regale z książkami. Książek jest jednak niewiele, a poustawiane są tak wysoko, że zwierzątko nie może dosięgnąć do nich krótkimi łapkami. Jak się kończy ta opowieść? Nadlatuje meteoryt, a widzowie czytają literki ułożone przez uczniów: Dinozaury wyginęły, bo nie czytały książek. Co za pouczające zakończenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *