Bajka o kotku, który odmienił życie pewnego chłopca

Twojemu dziecku marzy się bajka o kotku? Opowiedz mu jedną z najpopularniejszych bajek autorstwa genialnego bajkopisarza Charlesa Perraulta – mowa oczywiście o baśni o kocie w butach!

Opowieści francuskiego pisarza Charlesa Perraulta cieszą się od lat wielkim powodzeniem i popularnością. Zawierają nieprzemijające prawdy moralne, ubrane w bajkowy kostium. Pozwalają dzieciom poznawać świat, wyposażają je w kierunkowskazy moralne, które pomogą im w dokonywaniu właściwych wyborów w dorosłym życiu. https://www.cosycott.pl/kocyki-dla-dzieci-i-niemowlat

Bajka o kotku? Znacie, to posłuchajcie

Dwaj bohaterowie bajki o kocie w butach to ubogi chłopiec oraz kot, którego dostał on w spadku. Stary młynarz miał trzech synów. Dwóm z nich, odchodząc, przekazał ogromne majątki, a trzeciemu, najmłodszemu dał tylko małego kota. Jak się jednak okazało, Kot okazał się jednak posiadać magiczne moce. Dzięki sprytowi i oddaniu swojemu małemu właścicielowi odmienił życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez złych braci. Dzięki jego podstępom chłopiec został markizem, ożenił się z piękną królewną i zamieszkał we wspaniałym pałacu.

Docenić to, co się ma

Prawdy moralne zawarte w bajkach nie zawsze wypowiadane są wprost. Bajka o kocie w butach to historia chłopca, który, ucząc się życia, dowiaduje się, że pomoc może nadejść z najmniej oczekiwanej strony, a skromny z pozoru dar może okazać się wielkim skarbem. Życie nie zawsze usłane jest różami. Jedni otrzymują w spadku wielkie bogactwa, inni – nie dostają nic. Nigdy nie należy jednak tracić nadziei na lepszą przyszłość. Młynarczykowi udaje się przezwyciężyć przejściowe trudności i pokonać kłopoty. A stoi za tym zwykły z pozoru kot, który okazuje się być wyposażony w szereg przymiotów – jest oddany swojemu panu, sprytny, umie planować swoje działania, a zarazem reagować na zmieniającą się sytuację. Morał z bajki o kocie w butach Charlesa Perraulta mogą wyciągnąć też dorośli – nawet najprostsza bajka o kotku może wyposażyć nasze dziecko w narzędzia do radzenia sobie w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *