Bajka o misiu, którą musi poznać każde dziecko. Czym wyróżnia się Kubuś Puchatek?

Twojemu dziecku marzy się bajka o misiu? W świecie bajek już od lat niepodzielnie panuje jeden, wyjątkowy miś – Kubuś Puchatek. Czas, by poznało go i twoje dziecko!

Tego misia zna cały świat! Kubuś Puchatek to jedyna w swoim rodzaju postać, która narodziła się w głowie brytyjskiego pisarza A.A. Milnego, gdy opowiadał on swojemu synkowi bajki na dobranoc.  https://www.cosycott.pl/rozek-dla-dziecka-i-niemowlaka

Za co kochamy Puchatka?

Kubuś Puchatek to postać znana prawdopodobnie wszystkim dzieciom bez wyjątku. To najprawdopodobniej najpopularniejsza bajka o misiu, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jak to się stało, że „miś o bardzo małym rozumku” stał się nie tylko bohaterem wyobraźni najmłodszych ale także bohaterem popkultury? No cóż, nie da się ukryć, Puchatek to każdy z nas – często naiwny i niezbyt mądry, dlatego być może tak bardzo nam bliski. Wszyscy przecież, choć nie zawsze się do tego przyznajemy, jesteśmy niedoskonali i lubimy oddawać się drobnym przyjemnościom.

Bajka o misiu o bardzo małym rozumku, ale o wielkim sercu

Puchatek nie jest niezwyciężonym rycerzem ani zniewalająco pięknym królewiczem. Przeciwnie, dysponuje zaledwie „bardzo małym rozumkiem”, ma swoje słabości i nie zawsze potrafi poradzić sobie w kłopotach, jest za to jest bardzo życzliwy i uczynny. Jego przyjaciele zawsze mogą na niego liczyć. Pomaga Kłapouchemu odnaleźć ogon, ratuje Prosiaczka podczas powodzi. Bajka o misiu, który bardzo lubił miód uczy dzieci, że warto mieć przyjaciół, którym się ufa, a także warto zawsze pomagać. Bajka, prezentując galerę najróżniejszych postaci (wymieńmy choćby Mamę Kangurzycę, rozbrykanego Tygrysa i Sowę Przemądrzałą) uczy dzieci także i tego, że każdy z nas jest inny, ale mimo to każdy zasługuje na sympatię i szacunek. 

Bajka o misiu – brytyjska specjalność

W brytyjskiej literaturze dla dzieci zaistniała jeszcze jedna słynną bajka o misiu, która stała się popularna także i poza granicami Wielkiej Brytanii. Jej bohaterem jest miś Paddington. Ale to już zupełnie inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *