Bajka o misiu, którą musi poznać każde dziecko. Czym wyróżnia się Kubuś Puchatek?

Twojemu dziecku marzy się bajka o misiu? W świecie bajek już od lat niepodzielnie panuje jeden, wyjątkowy miś – Kubuś Puchatek. Czas, by poznało go i twoje dziecko!

Tego misia zna cały świat! Kubuś Puchatek to jedyna w swoim rodzaju postać, która narodziła się w głowie brytyjskiego pisarza A.A. Milnego, gdy opowiadał on swojemu synkowi bajki na dobranoc.  https://www.cosycott.pl/rozek-dla-dziecka-i-niemowlaka

Za co kochamy Puchatka?

Kubuś Puchatek to postać znana prawdopodobnie wszystkim dzieciom bez wyjątku. To najprawdopodobniej najpopularniejsza bajka o misiu, jaką kiedykolwiek opowiedziano. Jak to się stało, że „miś o bardzo małym rozumku” stał się nie tylko bohaterem wyobraźni najmłodszych ale także bohaterem popkultury? No cóż, nie da się ukryć, Puchatek to każdy z nas – często naiwny i niezbyt mądry, dlatego być może tak bardzo nam bliski. Wszyscy przecież, choć nie zawsze się do tego przyznajemy, jesteśmy niedoskonali i lubimy oddawać się drobnym przyjemnościom.

Bajka o misiu o bardzo małym rozumku, ale o wielkim sercu

Puchatek nie jest niezwyciężonym rycerzem ani zniewalająco pięknym królewiczem. Przeciwnie, dysponuje zaledwie „bardzo małym rozumkiem”, ma swoje słabości i nie zawsze potrafi poradzić sobie w kłopotach, jest za to jest bardzo życzliwy i uczynny. Jego przyjaciele zawsze mogą na niego liczyć. Pomaga Kłapouchemu odnaleźć ogon, ratuje Prosiaczka podczas powodzi. Bajka o misiu, który bardzo lubił miód uczy dzieci, że warto mieć przyjaciół, którym się ufa, a także warto zawsze pomagać. Bajka, prezentując galerę najróżniejszych postaci (wymieńmy choćby Mamę Kangurzycę, rozbrykanego Tygrysa i Sowę Przemądrzałą) uczy dzieci także i tego, że każdy z nas jest inny, ale mimo to każdy zasługuje na sympatię i szacunek. 

Bajka o misiu – brytyjska specjalność

W brytyjskiej literaturze dla dzieci zaistniała jeszcze jedna słynną bajka o misiu, która stała się popularna także i poza granicami Wielkiej Brytanii. Jej bohaterem jest miś Paddington. Ale to już zupełnie inna historia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *