bajki do słuchania i książeczki na dobranoc

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc – nieoceniona pomoc w wychowaniu dzieci

Chcesz przekazać dziecku w prostej formie uniwersalne prawy o życiu i nauczyć go prawideł moralnych, które będą jego drogowskazami w przyszłości? Skorzystaj z prostych i przystępnych, a zarazem bardzo skutecznych narzędzi dostępnych wszystkim rodzicom. Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc, czytane przed snem, pomogą twojemu dziecku nie tylko spokojnie zasnąć, ale także przyswoić sobie sporo życiowych prawd. https://www.cosycott.pl/posciel-dla-lozeczka-dla-chlopca

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc to sprawdzony przez pokolenia, skuteczny oręż w rękach wszystkich ojców i mam. Historie opowiadane dzieciom przed snem, oprócz tego, że pomagają naszym pociechom zasnąć, pełnią także inne bardzo ważne funkcje – wychowawcze, terapeutyczne i edukacyjne.

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc pomagają zrozumieć świat

Historie opowiadane przed snem pomagają dzieciom dowiedzieć się, jakie prawidła rządzą światem, w przystępny i atrakcyjny sposób opowiadając o relacjach międzyludzkich, o wadach i zaletach bohaterów o motywacjach ich działań. Wyjaśniają przyczyny ich postępowania, pozwalają zrozumieć intencje.

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc uczą, jak radzić sobie w życiu

Choć nie zawsze w dosłowny sposób, bajki i opowiadania dla dzieci pokazują najmłodszym różnicę między dobrem i złem, podpowiadając dzieciom, jak właściwie postępować względem innych. Uczą także, jak samodzielnie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jak wybrać najlepsze  bajki na dobranoc dla swojego dziecka?

Wybierając bajki do słuchania i książeczki na dobranoc warto sięgnąć do skarbnicy tradycyjnych bajek, mocno zakorzenionych w kulturze zachodu, pisanych przez Ezopa, Jeana de La Fontaine’a, Charlesa Perraulta, czy do bardziej współczesnej literatury dla dzieci, autorstwa Alana Alexandra Milne’a czy Tove Jansson. Czy to bajki do słuchania i książeczki na dobranoc, czytane na głos przez rodziców, czy też samodzielnie przez dziecko, mogą przynieść naszym pociechom wyłącznie korzyści. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *