bajki do słuchania i książeczki na dobranoc

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc – nieoceniona pomoc w wychowaniu dzieci

Chcesz przekazać dziecku w prostej formie uniwersalne prawy o życiu i nauczyć go prawideł moralnych, które będą jego drogowskazami w przyszłości? Skorzystaj z prostych i przystępnych, a zarazem bardzo skutecznych narzędzi dostępnych wszystkim rodzicom. Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc, czytane przed snem, pomogą twojemu dziecku nie tylko spokojnie zasnąć, ale także przyswoić sobie sporo życiowych prawd. https://www.cosycott.pl/posciel-dla-lozeczka-dla-chlopca

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc to sprawdzony przez pokolenia, skuteczny oręż w rękach wszystkich ojców i mam. Historie opowiadane dzieciom przed snem, oprócz tego, że pomagają naszym pociechom zasnąć, pełnią także inne bardzo ważne funkcje – wychowawcze, terapeutyczne i edukacyjne.

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc pomagają zrozumieć świat

Historie opowiadane przed snem pomagają dzieciom dowiedzieć się, jakie prawidła rządzą światem, w przystępny i atrakcyjny sposób opowiadając o relacjach międzyludzkich, o wadach i zaletach bohaterów o motywacjach ich działań. Wyjaśniają przyczyny ich postępowania, pozwalają zrozumieć intencje.

Bajki do słuchania i książeczki na dobranoc uczą, jak radzić sobie w życiu

Choć nie zawsze w dosłowny sposób, bajki i opowiadania dla dzieci pokazują najmłodszym różnicę między dobrem i złem, podpowiadając dzieciom, jak właściwie postępować względem innych. Uczą także, jak samodzielnie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jak wybrać najlepsze  bajki na dobranoc dla swojego dziecka?

Wybierając bajki do słuchania i książeczki na dobranoc warto sięgnąć do skarbnicy tradycyjnych bajek, mocno zakorzenionych w kulturze zachodu, pisanych przez Ezopa, Jeana de La Fontaine’a, Charlesa Perraulta, czy do bardziej współczesnej literatury dla dzieci, autorstwa Alana Alexandra Milne’a czy Tove Jansson. Czy to bajki do słuchania i książeczki na dobranoc, czytane na głos przez rodziców, czy też samodzielnie przez dziecko, mogą przynieść naszym pociechom wyłącznie korzyści. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *