dobranocki dla dzieci

Dobranocki dla dzieci – kultowe bajki na dobranoc, które wszyscy znają

Dobranocki dla dzieci cieszyły się ogromną popularnością już od chwili ich pojawienia się na ekranach, a więc od lat 60. Ale „cieszyły się ogromną popularnością” to zdecydowanie za mało powiedziane. Dobranocki były znane i oglądane przez niemal wszystkie polskie dzieci. www.cosycott.pl/kocyki-dziane

Dobranocki dla dzieci to obowiązkowa pozycja wśród programów telewizyjnych dla dzieci, która cieszyła się szaloną popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Narodziny dobranocki dla dzieci – 1962 rok

Wszystko zaczęło się od Jacka i Agatki stworzonych przez Wandę Chotomską, którzy pojawili się na ekranach w 1962 roku oraz Gąski Balbinki. Te kultowe już dziś dobranocki dla dzieci nadawane były jeszcze w czerni i bieli, choć już niedługo wszystko miało się zmienić. Na ekranach pojawili się nowi bohaterowie i bohaterki, już w kolorze. Powspominajmy!

Misie, gąska, koziołek i nie tylko

Kto z nas nie zna Bolka i Lolka? Narodzili się, podobnie jak Jacek i Agatka w 1962 roku w głowie Władysława Nehrebeckiego, dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. i utorowali drogę kolejnym bohaterom. W ślad za dwoma rezolutnymi i uwielbiającymi przygody chłopcami poszli kolejni kultowi bohaterowie. Miś Koralgol i Miś Uszatek. Koziołek Matołek, Reksio, Pomysłowy Dobromir, Baltazar Gąbka Miś Colargol, Pyza, Muminki, Zaczarowany ołówek, koty Filemon i Bonifacy… W końcu przyszedł jednak czas na koniec historii kultowych dobranocek. W 2013 roku z anteny Jedynki zniknęła Wieczorynka. Posunięcie wywołało wiele kontrowersji. Polskie animacje dla dzieci przeniosły się do TVP Kultura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *