dobranocki dla dzieci

Dobranocki dla dzieci – kultowe bajki na dobranoc, które wszyscy znają

Dobranocki dla dzieci cieszyły się ogromną popularnością już od chwili ich pojawienia się na ekranach, a więc od lat 60. Ale „cieszyły się ogromną popularnością” to zdecydowanie za mało powiedziane. Dobranocki były znane i oglądane przez niemal wszystkie polskie dzieci. www.cosycott.pl/kocyki-dziane

Dobranocki dla dzieci to obowiązkowa pozycja wśród programów telewizyjnych dla dzieci, która cieszyła się szaloną popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Narodziny dobranocki dla dzieci – 1962 rok

Wszystko zaczęło się od Jacka i Agatki stworzonych przez Wandę Chotomską, którzy pojawili się na ekranach w 1962 roku oraz Gąski Balbinki. Te kultowe już dziś dobranocki dla dzieci nadawane były jeszcze w czerni i bieli, choć już niedługo wszystko miało się zmienić. Na ekranach pojawili się nowi bohaterowie i bohaterki, już w kolorze. Powspominajmy!

Misie, gąska, koziołek i nie tylko

Kto z nas nie zna Bolka i Lolka? Narodzili się, podobnie jak Jacek i Agatka w 1962 roku w głowie Władysława Nehrebeckiego, dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. i utorowali drogę kolejnym bohaterom. W ślad za dwoma rezolutnymi i uwielbiającymi przygody chłopcami poszli kolejni kultowi bohaterowie. Miś Koralgol i Miś Uszatek. Koziołek Matołek, Reksio, Pomysłowy Dobromir, Baltazar Gąbka Miś Colargol, Pyza, Muminki, Zaczarowany ołówek, koty Filemon i Bonifacy… W końcu przyszedł jednak czas na koniec historii kultowych dobranocek. W 2013 roku z anteny Jedynki zniknęła Wieczorynka. Posunięcie wywołało wiele kontrowersji. Polskie animacje dla dzieci przeniosły się do TVP Kultura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *