Wiersz ekologiczny – naucz dziecko, jak dbać o planetę Ziemię

Chcesz, żeby twoje dziecko szybko i skutecznie przyswoiło sobie wiedzę o ekologii? Chcesz, żeby w przyszłości stało się świadomym mieszkańcem Ziemi, dbającym o jej zasoby? Chcesz, by dbało o dobro planety? Z pomocą bieży wiersz ekologiczny!

Wiersz ekologiczny – co to jest i czy może w czymś się przydać? Tak, poezja dla dzieci, podająca w przystępny sposób wiedzę o przyrodzie, a w szczególności o jej ochronie, istnieje i staje się coraz bardziej popularna. Czy istnieje lepszy sposób na podanie dzieciom określonej dawki wiedzy w sposób skuteczny i prosty niż edukacja poprzez zabawę?

Wiersz ekologiczny opowie dziecku o jego planecie

Spora dawka rzetelnej wiedzy w przystępnej formie – wiersz ekologiczny to zwięzła, poetycka i bardzo często zabawna forma, która podaje w zrozumiały dla dzieci sposób podstawowe informacje o przyrodzie i jej ochronie. Bohaterami tego rodzaju wierszy są najczęściej zwierzęta, z którymi dzieci łatwo się utożsamiają, a także zabawki lub dzieci. https://www.cosycott.pl/rozki-muslinowe-dla-niemowlat

Wiersz ekologiczny pomaga wdrożyć u dziecka odpowiednie proekologiczne nawyki

Z wiersza ekologicznego dziecko dowiaduje się, jak ważna jest przyroda, jak bogata w różne ważne dla człowieka zasoby – wodę, ziemię, lasy czy powietrze, a także, jak wielkim zagrożeniem są dla niej zanieczyszczenia produkowane przez człowieka (smog, śmieci, odpady chemiczne). Dziecko dowie się także, jak postępować, by dbać o Ziemię: jak ważne jest oszczędzanie wody, segregowanie śmieci, odpowiednie gospodarowanie energią elektryczną.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *